top of page
збільшені вустя каналів зуба

Рекомендації  пацієнту після проведення ендодонтичного

лікування (лікування каналів зуба):

Лікування кореневих каналів — це стоматологічне втручання, що дозволяє зберегти зуб. Воно полягає у видаленні інфікованих тканин з системи каналів кореня зуба, механічної, медикаментозної, ультразвукової обробки каналів, пломбування системи каналів  лікувальним (тимчасовим) або постійним матеріалом. Щоб лікування пройшло найбільш комфортно, пропонуємо дотримуватися рекомендацій Вашого лікаря:

 

1. Ендодонтичне лікування частіше проводиться під знеболенням. Оніміння на верхній щелепі може тривати протягом 1-2 годин, на нижній щелепі значно довше, протягом 2 -4 годин, в залежності від ваших анатомічних особливостей. В цей час не можна приймати їжу, щоб не пошкодити (прикусити) м’які тканини щоки, язика, губ.

 

2. Після припинення дії анестезії можуть виникнути ниючі болі і/або неприємні відчуття при накушуванні на зуб. Це пов’язано з природною біологічною реакцією організму на втручання і наявністю лікувального або пломбувального матеріалу в каналі (ах) зуба, а так само залежить від ступеня вже наявного на момент вашого звернення запалення в тканинах, що оточують корені зуба. Ці відчуття можуть зберігатися протягом декількох діб. Рекомендуємо на цей період обмежити жувальне навантаження на пролікований зуб. При необхідності можна прийняти болезаспокійливий засіб, рекомендованого лікарем.  Якщо біль посилюється, з’являється набряк, піднімається температура, необхідно негайно  звернутися до лікаря за телефонами центру.

 

3. Нів’якому разі не можна гріти зуб та область навколо нього!

 

4. Після ендодонтичного лікування, зуб покритий тимчасовою пломбою-пов’язкою. Протягом 30 хвилин ця пломба – пов’язка повністю затвердіває. Рекомендуємо не вживати їжу протягом перших 2-х годин після лікування (див. п 1), а також зменшити жувальне навантаження на пролікований зуб протягом всього періоду лікування. Пломба-пов’язка може незначно кришитися при жуванні і може відчуватися незвичний присмак у роті. Якщо тимчасова пломба випала, необхідно закрити порожнину ватною кулькою і негайно звернутися до лікаря, щоб запобігти потраплянню інфекції в систему кореневих каналів.

 

5. Після проведеного ендодонтичного лікування коронка зуба ослаблена. Для запобігання утворенню сколів, тріщин, перелому зуба, що за абсолютними медичними показами потребують видалення, рекомендується відновлення зуба постійною пломбою або вкладкою відразу після ендодонтичного лікування і/або покрити зуба постійної ортопедичною конструкцією (коронкою) в терміни не більше 1 місяця після постійного  пломбування кореневих каналів. Коронка зуба може бути тимчасовою або постійною. Це дозволить герметично закрити доступ до кореневих каналів, запобігти їх повторному  інфікуванню, зміцнити ослаблені стінки зуба, повністю відновити форму зуба і функцію жування в цілому.

 

6. Виключити в перші три доби після лікування відвідування лазні, сауни і уникати переохолодження.

 

7. Обов’язкова повторна рентген-діагностика ендолікованого зуба через 6 місяців, через 1 рік, через 2 роки, 4 роки для контролю якості порведеного лікування.

 

8. Якщо зуб мав запальний процес, відразу по завершенню його лікуванню, цей зуб варто покрити тимчасовою коронкою. При позитивній динаміці (зменшенню або зникненню запального процесу) в зубі, що підтверджується рентгенологічно, через 1 рік - покрити зуб постійної коронкою.

 

Що є нормою і не повинно викликати занепокоєння пацієнта:

  1. Незначний мимовільний біль в перші 1-2 доби після лікування.

  2. Хворобливість при накушуванні в перші 1-7 діб після лікування.

 

Коли слід негайно зв’язатися з лікарем:

  1. Поява набряку м’яких тканин обличчя або слизової в області пролікованого зуба.

  2. Мимовільний біль і біль при накушуванні більш ніж 7 діб після лікування.

bottom of page